Maiscoach: maishandel nog rustig
De maishandel is op dit moment nog rustig. Dat is normaal voor deze tijd van het jaar. De eerste mais van de oogst van 2015 komt nu op de markt, blijkt uit een rondgang van Maiscoach.nl.

De prijzen zijn afhankelijk van de analyse en de markt begint nu vorm te krijgen. De prijs ligt nu tussen de 56 en 62 euro per ton franco.
Op de korte termijn worden er niet veel veranderingen verwacht. Veel boeren hebben tijdens de oogst wel wat mais ingekuild (eigen mais of aankoop) waarmee ze nu aan het voeren zijn.
Minder handel bij oogst
Wel is er minder verse mais verhandeld tijdens de oogst. De verwachting is dat er mede daardoor meer vraag zal komen naar kuilmais. De mate van vraag zal afhankelijk zijn van de ruwvoervoorraad, de ontwikkeling van de melkprijs en de regelgeving rond fosfaatrechten.
Door de onduidelijkheid rond fosfaatrechten houdt een aantal melkveehouders nog veel melkkoeien aan.
Ruwvoer
Die moeten ook eten en het is de vraag of deze melkveehouders voldoende ruwvoer hebben om met al deze koeien de winter door te komen. Mogelijke besluit een aantal ondernemers om, gelet op de melkprijs, toch koeien de deur uit te doen, meldt Maiscoach.nl.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
T7.220 Auto Command CVT
Gebruikt, € 45.000
-
John Deere Tractor 6150R (BV) #57088
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland T5.95 DualCommand
2019, P.O.A.
-
Claas Tractor Arion 530 (LH) #181171
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 6°10 %