Duurzamer met veredelingstechniek
Producten van nieuwe veredelingstechnieken bieden belangrijke kansen om de landbouw duurzamer te maken.

De technieken zijn daarom een nuttige aanvulling op de gangbare veredelingspraktijk. Dat blijkt uit een literatuurstudie van Wageningen UR.
De nieuwe veredelingstechnieken bieden vooral kansen in gewassen waarin gewenste rassenverbetering nu tijdrovend is, zoals aardappelen en appels.
De wetenschappelijke kennis over genen en hun werking is afgelopen jaren sterk toegenomen. Om deze kennis nuttig te kunnen toepassen, zijn nieuwe technieken ontwikkeld waarbij in het veredelingsproces heel gericht kan worden gewerkt.
Rijstplant
Zo hebben veredelaars nu via een gerichte mutatie heel precies één bepaald gen uitgeschakeld waardoor een rijstplant niet meer vatbaar is voor een ziekteverwekker. Hierdoor zijn in rijst minder fungiciden nodig .
Op basis van recente studies verwachten de Wageningse onderzoekers dat veredelaars komende jaren met deze technieken ook rassen gaan ontwikkelen die beter bestand zijn tegen allerlei stressfactoren zoals droogte en warmte.
GMO-richtlijn
De vraag is of het gebruik van een bepaalde nieuwe veredelingstechniek leidt tot een genetisch gemodificeerd organisme of niet.
De Europese Commissie heeft aangekondigd om begin 2016 te komen met een juridische duiding van de nieuwe veredelingstechnieken in relatie tot de GMO-richtlijn.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere X147R (REU) #692014
Gebruikt, € 5.282
-
John Deere 4066R Comp Trekker (BRU) #30630
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere X167 zitmaaier (ZAN) #65695
Gebruikt, € 5.247
-
John Deere 6R 155 trekker (REU) #27195
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Vrijdag26° / 13°0 %
-
Zaterdag26° / 15°95 %
-
Zondag18° / 12°90 %