‘Er is nog steeds geen duidelijkheid’
Zeeland/Noord-Brabant - ZAJK en BAJK reageren gematigd positief op de inzet van de staatssecretaris. De jongeboerenorganisaties zeggen pas tevreden te zijn als de Jonge Landbouwersregeling echt wordt opengesteld.
‘In 2014 is de subsidieregeling ook al niet opengesteld’, reageert ZAJK-voorzitter Ilse van den Meijdenberg. ‘Dit heeft ervoor gezorgd dat een aantal jongeren niet meer in aanmerking komen voor de subsidieregeling omdat ze niet meer voldoen aan de eisen.’
‘Jongeren die grote investeringsplannen hebben, kunnen dat niet waarmaken in het tijdsbestek die voor hun bedrijf het beste zou zijn. Jongeren die het bedrijf pas overgenomen hebben, zitten met een grote financiële last. Wanneer ze stappen willen zetten, kan dit vaak niet omdat er geen financiële buffer is.’
‘Jammer,’ zegt Lins Keijzers, voorzitter van het BAJK. ‘Er is nog steeds geen duidelijkheid.’ De regeling geeft jonge ondernemers de mogelijkheid financiële steun te krijgen bij investeringen. Hiervoor is 5,2 miljoen euro per jaar beschikbaar die voor de helft door Brussel en de andere helft door de provincies wordt gefinancierd.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 5100R CQ 16/16 (BRU) #703570
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland BOOMER 25
2019, P.O.A.
-

JOHN DEERE 4066R COMPACTTREKKER (BIE) #777839
Gebruikt, P.O.A.
-

Grasshopper 524V42 Zeroturn
2020, P.O.A.
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Maandag13° / 2°25 %
-
Dinsdag15° / 3°10 %
-
Woensdag17° / 1°10 %















