'Lokale producten zijn hot'
Nederlandse boeren winnen in rap tempo aan populariteit en lokale producten vinden steeds meer hun weg naar de consument.
Dat is ook niet gek, vinden ze bij de online foodmarkt Deterra. 'Boeren maken met veel passie en ervaring de meest lekkere en gezonde dingen. De mensen moeten alleen wel de boeren kunnen vinden, daar helpen wij bij', zegt oprichter Frans Broeders van Deterra.
Uit onderzoek van Wageningen UR blijkt dat 60 procent van consumenten bereid is lokale producten van boeren en tuinders te kopen, terwijl slechts 20 procent van de consumenten dit daadwerkelijk doet.
Drempels
De belangrijkste drempels zijn ‘de afstand van de stad naar het platteland’ en het ‘beperkte assortiment van individuele boerderijwinkels’.
Daarnaast is de verwachting dat het online verkopen van voeding sterk zal stijgen.
ING-onderzoek
Dit wordt bevestigd door het ING-onderzoek ‘Samenwerking vanuit een nieuwe mindset’ waarin wordt voorspeld dat 15 tot 20 procent van de voeding via internet zal worden aangekocht in 2020. Nu ligt dit percentage op 1 tot 2 procent.
Lokale producten zijn om meerdere redenen erg in trek. Ze zijn vaak van hoge kwaliteit en gezonder door minder (kunstmatige) toegevoegde stoffen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kverneland LB 100-200 4 schaar (HAE) #145326
Gebruikt, P.O.A.
-

Veiligheidsgewichtblok
Gebruikt, € 2.400
-

Pottinger Novacat V8400 maaier
Nieuw, € 44.371
-

JOHN DEERE Z370R ELECTRIC ZERO TURN 42" (LIE) #696271
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Bestuurssecretaris
BoerenNatuur Brabant - NL
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Weer
-
Zaterdag28° / 13°0 %
-
Zondag25° / 13°0 %
-
Maandag27° / 13°0 %












