Zaagtandkasdek laat evenveel licht door
Bij een zaagtandkasdek met diffuus glas komt niet meer licht binnen dan bij een standaard Venlo-kasdek.

Dat blijkt uit onderzoek van Wageningen UR Glastuinbouw. Het instituut heeft gekeken hoe in de wintermaanden zoveel mogelijk licht in de kas te krijgen.
In deze maanden zijn de productprijzen doorgaans hoog, maar is het licht een beperkende factor voor de groei.
Benutting licht
'Het beschikbare zonlicht moet daarom zo veel mogelijk worden benut voor de gewasproductie. Belangrijke elementen hierbij zijn de structuur van de kas en het kasdekmateriaal', aldus de onderzoekers.
In een eerste fase van het onderzoek is een simulatiemodel gebruikt om tot een aantal veelbelovende nieuwe concepten te komen. Een combinatie van deze concepten wordt geïntegreerd in een prototype 'winterlichtkas'. Hiervan zal een demonstratiekas worden gebouwd als onderdeel van het IDC Energie.
Schaalmodellen
Wageningen UR Glastuinbouw heeft een proef uitgevoerd met drie schaalmodellen waarvan de lichttransmissies tijdens de wintermaanden zijn gemeten.
Uit deze metingen bleek dat een asymmetrisch dek in combinatie met diffuus glas geen noemenswaardige lichtwinst oplevert ten opzichte van een standaard kasdek.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn Ploeg VARI MASTER 121 (BV) #690785
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt 728 Gen7 Power+
2024, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X380 (MM) #692957
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Professionele zitmaaier / tuintrekker X167R (MM) #692919
Gebruikt, € 5.644
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Woensdag31° / 18°65 %
-
Donderdag23° / 15°20 %
-
Vrijdag24° / 11°15 %