Blauwtong nu ook in Canada
Op een vleesveebedrijf in Chatham-Kent in Ontario is deze maand blauwtong vastgesteld. Het is de eerste besmetting met het serotype 13 van deze ziekte in Canada.
De blauwtong werd bij de slachtcontrole vastgesteld. Op het bedrijf met 42 dieren werden nog twee met blauwtong besmette dieren gevonden, meldt wereld diergezondheid monitoringsorganisatie OIE.
Geen van de drie dieren vertoonde klinische verschijnselen van de ziekte.
Geen maatregelen
Blauwtong type 13 komt endemisch voor in de Verenigde Staten (VS). Het getroffen bedrijf ligt op 100 kilometer van de grens met de VS. Vanwege het regelmatig voorkomen van een aantal typen in de VS, neemt de Canadese overheid geen maatregelen om de ziekte in te dammen.
Eerder werden op een slachthuis in Okanagan Valley, British Columbia, sporadisch dieren met blauwtong aangevoerd. In dit gebied is het voor Canadese begrippen relatief warm, met onder meer wijnbouw en fruitteelt.
Warmte
Het nieuwe geval is het eerste blauwtong-geval buiten deze vallei. De knut, die blauwtong verspreidt, houdt van warmte.
In Nederland is destijds gevaccineerd tegen blauwtong. Dit jaar of volgend jaar wordt een nieuwe variant, type 4 verwacht. Dit huist nu in de Balkan.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt 309CAI
2006, P.O.A.
-

Gandy P45 Forage Granulaatdoseerapparaat
2015, € 950
-

Kuhn GF10601
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF8501TO schudder
2006, P.O.A.
Vacatures
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland












