Varkenshouder maakt kans op prijs
Helmond - De Brabantse varkenshouderijfamilie Van Asten uit Helmond is genomineerd voor de Herman Wijffels Innovatieprijs in de categorie Agri & Food.
Marieke Verbiesen
Marko van Asten heeft in samenwerking met het Limburgse bedrijf Ashorst, Weda Holland en ForFarmers antibiotica-arm voedsel voor zijn varkens ontwikkeld, ook wel 'Yakult' voor varkens genoemd.
Het antibiotica-arme voedsel wordt gemaakt door een mengsel van grondstoffen te fermenteren met melkzuurbacteriën. Het verkregen mengsel, ferment genaamd, wordt opgenomen in het rantsoen voor de varkens.
De maagdarmflora ontwikkelt zich beter door de aan het voer toegevoegde voorgefermenteerde bestanddelen. Het leidt tot een betere vertering. Verder worden schadelijke bacteriën zoals enterobacteriën en salmonella geëlimineerd door de lage pH van het ferment.
De gezondere darm leidt tot een betere algehele gezondheid, waardoor minder medicijnen nodig zijn. Verder daalt de mestproductie omdat er minder water in het voer zit.
De Herman Wijffels Innovatieprijs wordt op 12 november uitgereikt.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Lely Splendimo 360M
2014, P.O.A.
-

Fendt Cutter 2940 FVP
2023, P.O.A.
-

Case JX 80 trekker
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 5058E trekker (HAE) #775798
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Weer
-
Woensdag21° / 12°50 %
-
Donderdag21° / 16°75 %
-
Vrijdag21° / 16°80 %














