SP bezorgd over beleid topsectoren
De SP-fractie in de Tweede Kamer maakt zich zorgen over de verdeling van onderzoeksgelden in de agrarische sector. Sharon Gesthuizen en Eric Smaling hebben hierover vragen gesteld aan staatssecretaris Sharon Dijksma (EZ).
De zorgen betreffen het beleid van de topsectoren Agri & Food en Tuinbouw & Uitgangsmaterialen. Die verdelen samen 47 miljoen euro per jaar voor publiek-private projecten met de Dienst Landbouwkundig Onderzoek.
Ons kent ons
Het Wageningse universiteitsblad Resource meldde onlangs dat vooral marktleiders en sectororganisaties op goede voet verkeren met de topsectoren. Kleine bedrijven vallen in dat 'ons kent ons' beleid buiten de boot bij de verdeling van de gelden.
De SP meent dat innovatie door 'creatieve geesten' op deze manier in gevaar komt. De Kamerfractie wil weten wat de staatssecretaris hiervan vindt.
Den Hartog
In de vragen wordt ook de positie van Leo den Hartog aan de orde gesteld. Hij zit in de directie van voerfabrikant Nutreco, is buitengewoon hoogleraar Duurzame Diervoeding in Wageningen en bestuurslid van de topsector Agri & Food.
Het blad Resource noemt Den Hartog 'het ideale oliemannetje' tussen de belangen van het bedrijfsleven. De SP betwijfelt of op die manier alle onderzoeksbelangen evenredig aan bod komen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X117R ZITMAAIER (HAE) #692764
Gebruikt, € 4.148
-

Walker MT25I-32
2018, P.O.A.
-

Gewichtblok 450 KG ECO
Gebruikt, P.O.A.
-

GA7301
Gebruikt, € 5.500
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Vrijdag13° / 7°20 %
-
Zaterdag15° / 9°80 %
-
Zondag13° / 9°60 %












