GroenLinks op de bres voor de grutto
GroenLinks in de Tweede Kamer springt in de bres voor de grutto, de kiekendief en andere weidevogels. Die komen in het gedrang, zegt Kamerlid Rik Grashoff.
Volgens het Tweede Kamerlid komt dit door het afschaffen van het melkquotum. Boeren zijn meer koeien gaan houden en daarmee is de weide minder aantrekkelijk voor vogels om te broeden of te voedsel te vinden, zegt Grashoff.
'De toename van koeien en afname van weidevogels hangen direct samen met het melkveebeleid van staatssecretaris Sharon Dijksma (EZ). Ik wil dat ze meer aandacht besteedt aan de gevolgen van het landbouwbeleid op de biodiversiteit. Als we in de toekomst nog willen genieten van een grutto of kiekendief in de wei, dan zullen we moeten ingrijpen.'
Schriftelijke vragen
Grashoff heeft schriftelijke vragen ingediend. De Tweede Kamer nam al eens een motie aan die het kabinet vroeg om werk te maken van de bescherming van weidevogels.
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
F15D
Gebruikt, € 2.500
-
VALTRA N121 H3
Gebruikt, P.O.A.
-
Pottinger Europrofi I
Gebruikt, P.O.A.
-
Lely Splendimo 320MC
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %