Rol E.coli bij hoge kuikenuitval eerste week
Bij pluimveekoppels met veel uitval in de eerste levensweek is altijd E.coli in het spel. Dat blijkt uit onderzoek van de GD dat augustus 2014 startte en waarvan in mei het eindrapport is opgeleverd.
Er werden 407 dieren onderzocht uit 22 vleeskuikenkoppels en 8 opfokkoppels met een gemiddeld uitvalspercentage in de eerste levensweek van 2,8 procent. Het bleek dat de uitvalsproblemen die op dag 2 en 3 ontstaan, primair bacterieel van oorsprong zijn waarbij in alle koppels een E. coli-infectie werd aangetroffen.
Ontstekingen
De belangrijkste aanwezige afwijking die tijdens sectie werd aangetroffen was een ontsteking van het hartzakje. Ontsteking van het leverkapsel, luchtzakontsteking, gewrichtsontstekingen en navelontstekingen kwamen ook met regelmaat voor.
Een antibioticabehandeling in de aangetaste koppels was gerechtvaardigd. Opvallend was het lage percentage dooierrestontstekingen, wat suggereert dat dit geen besmettingsroute van betekenis vormt.
Behandelstrategie
Van de bacteriële infecties die in de eerste levensweek een rol spelen, is een overzicht van antibiogrammen geformuleerd. Dat kan worden toegepast in de behandelstrategie van aangetaste koppels.
Zie voor meer informatie, klik hier.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF8501 schudder
2006, P.O.A.
-

John Deere 6120M trekker (REU) #777709
Gebruikt, P.O.A.
-

Maaidek 60D autoconnect (HIL) #27086
Gebruikt, € 4.200
-

Andex 300
Gebruikt, € 1.250
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Dinsdag8° / 5°20 %
-
Woensdag8° / 5°15 %
-
Donderdag8° / 4°10 %












