Boeren Colombia verruilen wiet
Kwekers in Colombia die de kost verdienden met wietplantages, zijn daar massaal mee gestopt. Marihuana levert zo weinig geld op dat ze de wietplanten vervangen voor avocadoplanten.
Boeren in het Colombiaanse deel van het Andesgebergte hebben zoveel wiet gekweekt dat de prijzen afgelopen jaar met 70 procent zijn gedaald.
Een halve kilo wiet brengt nu nog maar 15 dollar (13 euro) op, terwijl dat eerst nog 50 dollar (45 euro) was. 'Het is bijna niet meer winstgevend omdat iedereen nu wiet verbouwt', aldus een gedupeerde boer.
Het Andesgebergte ligt zo afgelegen dat de overheid daar vrijwel nooit controleert en drugs openlijk langs de kant van de weg worden verhandeld. Boeren hadden daardoor vrij spel en konden ongestraft wiet telen.
ANP
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 7R 350 (HIL) #22228
Gebruikt, P.O.A.
-

Vicon Extra 332XF frontschijvenmaaier
2016, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER (STE) #691830
Gebruikt, € 3.289
-

Pottinger Jumbo 8010L
2016, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Weer
-
Vrijdag6° / 4°5 %
-
Zaterdag10° / 4°90 %
-
Zondag11° / 8°90 %










