Lagere productie koolzaad in Europa
De productie van koolzaad zakt dit jaar met 10,6 procent ten opzichte van vorig jaar. Dat meldt de Brusselse boerenorganisatie Copa Cogeca.
De daling wordt vooral veroorzaakt door droogte. Daarnaast speelt het verbod op het gebruik van zaadbehandeling met neonicotinoïden en het gebrek aan een goede gewasbeschermingsmiddelen een rol, aldus Copa Cogeca.
De productie komt naar verwachting dit jaar uit op 14 miljoen ton. Vorig jaar was dat nog 15.76 miljoen ton, zegt Arnaud Rousseau van de werkgroep oliehoudende zaden en eiwitgewassen van Copa Cogeca.
Eiwitgewas
De teelt van eiwitgewassen groeit door de stijgende vraag. Ook worden eiwitgewassen meer geteeld doordat ze zijn toegestaan in de vergroening van het Europees landbouwbeleid (GLB).
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Voorlader
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (SOM) #696308
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6830 Premium trekker (STE) #51972
Gebruikt, P.O.A.
-

ST1620
Gebruikt, € 2.500
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Weer
-
Woensdag13° / 11°20 %
-
Donderdag10° / 7°10 %
-
Vrijdag11° / 6°10 %











