Recordoogst aan koolzaad in de EU
De 28 lidstaten van de Europese Unie oogstten in 2014 een recordhoeveelheid van in totaal 22,4 miljoen ton koolzaad.
Uit gegevens van het Duitse marktbureau AMI blijkt dat het areaal koolzaad in de EU ten opzichte van teeltjaar 2013 gelijk bleef op 6,7 miljoen hectare.
Milde winter
Met name vanwege de milde winter van vorig jaar en de uitstekende groeiomstandigheden van afgelopen groeiseizoen was de gemiddelde hectareproductie aanmerkelijk hoger. Vorig jaar kwam de totale koolzaadopbrengst in de EU op 20,9 miljoen ton.
In 2012 was het areaal in de EU ongeveer 500.000 hectare kleiner, toen kwam de totale productie op 19,1 miljoen ton.
Frankrijk
Frankrijk is in Europa de grootste koolzaadproducent met 1,5 miljoen hectare. Duitsland komt op de tweede plaats met ruim 1,3 miljoen hectare. Nederland komt voor wat betreft de teelt van koolzaad bij de landen met het grootste areaal in de top-10 niet voor.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER MY 2026 (HAE) #777336
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere Z997R incl 60SD Maaidek (WOL) #690257
Gebruikt, P.O.A.
-

Vast schroef Euro haken
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 155 trekker (HEN) #27195
Gebruikt, € 129.500
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Woensdag20° / 15°10 %
-
Donderdag21° / 13°5 %
-
Vrijdag23° / 13°5 %











