'Opbrengst koolzaad naar 5 ton per hectare'
Onderzoek in koolzaad op proefboerderij Ebelsheerd moet telers helpen om opbrengsten van 5 ton per hectare te halen.
Op proefboerderij Ebelsheerd in Nieuw Beerta, in Noord-Groningen, gaat om proeven op het gebied van grondbewerking, rassenkeuze, bemesten en gewasbescherming.
Met een themadag koolzaad, op woensdag 29 april, kregen telers bij proefvelden uitleg over hoe met teeltmaatregelen de opbrengsten zijn te verhogen.
Duitsland en Engeland
'In tegenstelling tot veel andere gewassen kunnen we met het opbrengstniveau van koolzaad niet meekomen met onze buren', weet Jacob Zwart van Agrifirm.
In Duitsland is koolzaad een groot gewas, vindt er veel onderzoek plaats en zien we opbrengsten van 5 ton per hectare.
Ook in Engeland liggen de opbrengsten op een hoger niveau dan in Nederland. 'Het moet mogelijk zijn om onze Ooster- en Westerburen te verslaan', zegt Zwart.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn Gf 10812 T
Gebruikt, P.O.A.
-

Gandy P45 Forage Granulaatdoseerapparaat
2015, € 950
-

Gewichtblok 450 KG ECO
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 175 trekker (BIE) #782474
Gebruikt, € 153.500
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Weer
-
Zaterdag14° / 9°30 %
-
Zondag13° / 6°55 %
-
Maandag14° / 6°5 %














