'Opbrengst koolzaad naar 5 ton per hectare'
Onderzoek in koolzaad op proefboerderij Ebelsheerd moet telers helpen om opbrengsten van 5 ton per hectare te halen.
Op proefboerderij Ebelsheerd in Nieuw Beerta, in Noord-Groningen, gaat om proeven op het gebied van grondbewerking, rassenkeuze, bemesten en gewasbescherming.
Met een themadag koolzaad, op woensdag 29 april, kregen telers bij proefvelden uitleg over hoe met teeltmaatregelen de opbrengsten zijn te verhogen.
Duitsland en Engeland
'In tegenstelling tot veel andere gewassen kunnen we met het opbrengstniveau van koolzaad niet meekomen met onze buren', weet Jacob Zwart van Agrifirm.
In Duitsland is koolzaad een groot gewas, vindt er veel onderzoek plaats en zien we opbrengsten van 5 ton per hectare.
Ook in Engeland liggen de opbrengsten op een hoger niveau dan in Nederland. 'Het moet mogelijk zijn om onze Ooster- en Westerburen te verslaan', zegt Zwart.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH PUMA 165MC
2019, P.O.A.
-

Valtra T 144 active met voorlader
Gebruikt, P.O.A.
-

Evers Forest XL 9-310 R62
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Weer
-
Woensdag10° / 5°90 %
-
Donderdag8° / 5°70 %
-
Vrijdag5° / 1°60 %














