Koelen met CO2-propaan perspectiefvol
DLV heeft een factsheet gemaakt waarin de voor- en nadelen van een koeling op CO2-propaan worden toegelicht aan akkerbouwers.
Verder heeft DLV een rekenprogramma ontwikkeld waarin een vergelijk wordt gemaakt om de mogelijkheden te bekijken voor vervanging van een R22-installatie, zoals retrofitten, upgraden en een nieuwe installatie met R134a of CO2-propaan.
Hiermee kan iedere akkerbouwer voor zijn bedrijf zelf de meest economische optie inschatten, stelt DLV.
Wetgeving
De organisatie adviseert bedrijven met investeringsplannen om deze natuurlijke koudemiddelen als serieuze optie te overwegen, met het oog op veranderende wetgeving.
Sinds 1 januari 2015 is het verboden om een installatie met R22 bij te vullen. Andere synthetische koudemiddelen worden in de nabije toekomst ook meer aan banden gelegd.
Veelbelovend
In de afgelopen drie jaar heeft DLV in de praktijk beoordeeld of een natuurlijk koudemiddel als CO2-propaan een alternatief is. De resultaten uit dit onderzoek naar de toekomst van het gebruik van een natuurlijk koudemiddel zijn veelbelovend.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Pottinger schudder HIT 10.11T
2013, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6090M (LH) #691710
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6120M (ZND) #518734
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z320R (WD) #335587
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %