Ahold neemt Delhaize over
Supermarktconcern Ahold neemt zijn Belgische branchegenoot Delhaize over. De aandeelhouders van Ahold krijgen zo'n 61 procent van de aandelen in de combinatie Ahold Delhaize in handen.

Topman Dick Boer van Ahold komt aan het roer te staan en wordt bijgestaan door zijn huidige financieel directeur Jeff Carr. Dat werd woensdag bekendgemaakt.
Het overnameproces, dat wordt gecoördineerd door de Nederlands voorman van Delhaize Frans Muller, wordt naar verwachting halverwege 2016 afgerond. De top van beide bedrijven staan unaniem achter de transactie.
Fusie
Ahold en Delhaize, die zelf spraken van een fusie van gelijken, verwachten dat de transactie vanaf het derde jaar na afronding een jaarlijkse kostenbesparing oplevert van 500 miljoen euro.
Voordat die vruchten kunnen worden geplukt, moeten Ahold en Delhaize eenmalig 350 miljoen euro aan kosten maken.
Aandeleninkoopprogramma
De aandeelhouders van Delhaize krijgen per aandeel in dat bedrijf 4,75 aandelen Ahold. Het Nederlandse bedrijf stopt zijn lopende aandeleninkoopprogramma en keert 1 miljard euro uit aan zijn aandeelhouders.
De combinatie, die ruim 375.000 werknemers telt, krijgt beursnoteringen in Amsterdam en Brussel en omvat meer dan 6.500 winkels in Europa en de Verenigde Staten.
Omzet
Ahold en Delhaize waren in 2014 onder meer goed voor een gezamenlijke omzet van 54,1 miljard euro en een nettowinst uit voortgezette bedrijfsactiviteiten van 1 miljard euro. Ahold Delhaize wil op termijn 40 tot 50 procent van de aangepaste nettowinst uitkeren als dividend.
Het hoofdkantoor van Ahold Delhaize komt in Nederland. De combinatie krijgt een klassiek bedrijfsmodel met een raad van commissarissen en een raad van bestuur. De dagelijkse leiding komt in handen van een 'executive committee'.
Daarin zitten onder meer Dick Boer, Jeff Carr, Frans Muller en drie operationeel directeuren. President-commissaris Jan Hommen van Ahold wordt vicevoorzitter van de raad van commissarissen.
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Toro ZS 4200T
2012, P.O.A.
-
Joskin weilandbloter 2.75
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF 10803
Gebruikt, P.O.A.
-
Iseki SXG15H
2009, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Stagiair(e) Redacteur Agrarische Markten
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Zondag15° / 10°75 %
-
Maandag17° / 11°75 %
-
Dinsdag18° / 12°10 %