Bronckhorst - De proef met de sloop van overbodige agrarische gebouwen in het buitengebied van gemeente Bronckhorst lijkt aan te slaan.
Beleidsmedewerker Emil van Eck heeft al de nodige vragen en aanmeldingen met betrekking tot de regeling ontvangen. ‘Boeren kijken meestal de kat uit de boom, maar dat geldt niet voor deze regeling’, zegt hij.
De gemeente wil met een proef uitzoeken of stimulering van sloop van overbodige agrarische bedrijfsgebouwen in een vroeg stadium kan helpen tegen leegstand in het buitengebied. Daarvoor is 100.000 euro beschikbaar gesteld. Per initiatief is de financiële bijdrage maximaal 10.000 euro.
‘Als boeren die willen stoppen hun overtollige bedrijfsgebouwen slopen voordat ze hun bedrijfspanden overhevelen naar privé, is dat wellicht ook fiscaal aantrekkelijk’, zegt Van Eck, die de proef heeft bedacht. ‘Uit de proef zal blijken of dat ook zo uitpakt.’
Hoofddoel is echter om verpaupering van het buitengebied te voorkomen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 4066R COMPACTTREKKER (HAE) #781279
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (SOM) #777372
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 3038E COMPACTTREKKER (HAE) #781758
Gebruikt, P.O.A.
-

Holaras Jumbo HK kuilverdeler
2024, P.O.A.
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zondag20° / 13°0 %
-
Maandag22° / 12°5 %
-
Dinsdag22° / 12°5 %












