Hogere opbrengst van rode klaver
Grasmengsels met rode klaver leveren meer opbrengst op dan mengsels zonder rode klaver. De samenstelling is bovendien bepalend: bij sommige grasmengsels komt rode klaver sterk op, terwijl andere mengsels maar een laag klaveraandeel opleveren.

Deze conclusie trekt presenteert het Louis Bolk Instituut deze week op het internationale EGF-symposium in Wageningen
Bij alle proeven uit het driejarige onderzoek bleek klaver een aanjager van graslandproductie. 'Rode klaver is een alleskunner', meldt Jan de Wit, projectleider van KlaverKlimaat, een project om de voordelen van rode klaver te onderzoeken.
'De teelt komt terecht meer in de belangstelling. Veehouders hoeven niet bang te zijn voor te veel klaver in het veld. Een hoger klaveraandeel betaalt zich altijd terug in een hogere opbrengst, vooral van darmverteerbaar eiwit.'
Rietzwenkgras
De proef was opgezet met vijf verschillende gras-klavermengsels op zand- en op kleigrond.
Mengsels met raaigras hadden de laagste klaveraandelen, terwijl mengsels met een hoog aandeel festulolium of rietzwenkgras een hoog klaveraandeel hadden. De hoogste opbrengsten werden dan ook gehaald met mengsels met rietzwenkgras of festulolium.
Op het internationale European Grassland Federationsymposium in Wageningen deze week bespreken wetenschappers recente onderzoeken naar gras.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn GF 6000
1989, P.O.A.
-
John Deere 328A achtermaaier met kneuzer
2012, P.O.A.
-
Gebruikt, P.O.A.
-
Lely Splendimo 320FC Frontmaaier
2015, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Donderdag21° / 15°80 %
-
Vrijdag20° / 13°90 %
-
Zaterdag19° / 13°85 %