Rabobanken gedagvaard voor renteswap
Stichting Renteswapschadeclaim heeft 111 Rabobanken gedagvaard in een collectieve procedure.

De stichting eist vernietiging en ontbinding van de renteswapovereenkomsten met terugwerkende kracht vanwege fraude met de euriborrente, schending van de zorgplicht en misleiding.
Alle lokale Rabobanken, Rabobank Nederland en Rabobank International worden gedagvaard.
Hogere lasten
Volgens de stichting verkocht de Rabobank in 2005 - 2011 nagenoeg alleen leningen met renteswaps. 'Die zouden de bedrijven moeten beschermen tegen stijgende rente', vertelt Pieter Lijesen.
'Maar de Rabobank verhoogde tussentijds de renteopslag waardoor ondernemers werden geconfronteerd met fors hogere maandlasten', geeft voorzitter van Stichting Renteswapschadeclaim aan.
Klanten
De stichting stelt namens haar klanten dat mkb-ondernemers nooit renteswapovereenkomsten zouden hebben gesloten als zij een juiste voorstelling van zaken hadden gehad.
'Wij hebben nu al vijfhonderd deelnemers in de claim', geeft Lijesen aan. 'De meesten durven alleen anoniem mee te doen, uit vrees voor gevolgen voor hun relatie met de Rabobank.'
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X107 ZITMAAIER (HIL) #692646
Gebruikt, € 3.289
-
JOHN DEERE 6 155M TREKKER (EMA) #90164
Gebruikt, P.O.A.
-
T6030 Range Command ECO
Gebruikt, € 34.900
-
JOHN DEERE 2032R COMPACTTREKKER (HEN) #696233
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zondag22° / 13°30 %
-
Maandag21° / 14°70 %
-
Dinsdag20° / 13°30 %