Provincies mogen ganzen vergassen
Ganzen mogen vanaf volgende maand in heel Nederland worden gedood door vergassing, meldt de NOS.
Tot nu toe mocht dat alleen in een straal van 20 kilometer rond Schiphol, maar de Europese Commissie staat het voortaan ook elders toe.
Het gebruik van koolstofdioxide (CO2) om ganzen te doden was voorheen verboden door Brussel. Voor Schiphol en omgeving werd een uitzondering gemaakt, omdat de dieren daar een gevaar voor het vliegverkeer vormen.
Maar ook elders veroorzaken de ganzen schade. Zo vernielen ze landbouwgrond van boeren. De dieren mogen wel op andere manieren worden gedood, maar die worden als minder diervriendelijk beschouwd dan vergassing.
Noord-Holland en Utrecht
Nu Europa het verbod op het gebruik van CO2 heeft opgeheven, kunnen alle provincies ganzen gaan vergassen. Noord-Holland en Utrecht beginnen er binnen een paar weken mee.
Staatsbosbeheer en Natuurmonumenten
Staatsbosbeheer en Natuurmonumenten zeggen in een reactie dat ze het vergassen zullen toestaan in de gebieden die onder hun beheer staan. Wel willen ze van de provincies toezeggingen op het gebied van onder meer winterrust voor overwinterende ganzen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (SOM) #692916
Gebruikt, € 5.644
-
Fendt 716 S4 Power Plus
2018, P.O.A.
-
JOHN DEERE 6150R PREM DD40 (MAA) #63046
Gebruikt, € 55.000
-
Lemken Vari-Europal 5 (LIE) #692629
Gebruikt, € 7.000
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen