Druk op zuivelmarkt blijft
Europese zuivelprijzen zijn iets gezakt in het eerste kwartaal van dit jaar. De literprijs voor melkveehouders bleef in de maanden januari-maart rond de 32 cent hangen, blijkt uit de Europese melkmonitor.
In de eerste twee maanden van het jaar zakte de productie in Europa 1 procent. De handel wachtte ondertussen af. Die verwacht dat de melkprijs zal zakken na het einde van het melkquotum.
Aanbod
Op de wereldmarkt zakte het aanbod 0,4 procent in het eerste kwartaal van 2015. Vooral Nieuw-Zeeland, Europa en Argentinië produceerden minder melk.
Naar verwachting stijgt de productie in de Europese Unie dit jaar wel met 1,5 procent. In de Verenigde Staten wordt een stijging van 1,9 procent verwacht. In Nieuw Zeeland daalt de productie met 2 procent.
Rustig
De vraag naar zuivel is rustig vanuit Zuidoost-Azië, Noord-Afrika, het Midden-Oosten en Latijns-Amerika. In de Verenigde Staten is de vraag naar zuivel er wel.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Vicon Fanex 904 schudder (BEN) #778456
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 8501 TO
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (ZUI) #692665
Gebruikt, € 4.080
-

Kuhn FC313-F frontmaaier
2014, P.O.A.
Vacatures
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Vrijdag9° / 8°90 %
-
Zaterdag11° / 3°40 %
-
Zondag10° / 2°75 %















