Groot EU-onderzoek naar oliezaadgewassen
De EU financiert het onderzoeksproject Cosmos over kansrijke oliezaadgewassen.
Doel van dit door Wageningen UR geleide 4,5 jaar durende project is om de Europese chemische industrie minder afhankelijk te maken van geïmporteerde plantaardige oliën.
Het project wil dat bereiken door van camelina en crambe winstgevende Europse oliegewassen te maken.
Hogere opbrengst
Moderne veredelingstechnieken moeten zaadafmetingen, zaadopbrengst, oliegehalte en de waarde van de overige gewasdelen verhogen en de nutriëntenbehoefte verlagen.
Grootschalige teeltproeven op verschillende locaties binnen Europa moeten duidelijk maken wat de potentie van de gewassen is.
Shampoos
De olie is onder andere te gebruiken in shampoos, schoonmaakmiddelen, smeermiddelen en speciale plastics.
Momenteel zijn de Europese bedrijven vooral afhankelijk van geïmporteerde kokos-, palmpit-en castorolie (van de wonderboom) als grondstoffen.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt 412 Vario
2007, P.O.A.
-

John Deere 6100RC (ZIJ) #703953
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X370 ZITMAAIER INCL 48A MAAIDEK (HIL) #692964
Gebruikt, € 8.215
-

Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Agrarisch medewerker
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Manager Proefvelden
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Weer
-
Maandag29° / 16°10 %
-
Dinsdag31° / 18°10 %
-
Woensdag31° / 18°5 %











