Succes zout-resistente aardappel Pakistan
In Pakistan zijn met succes de eerste zout-resistente aardappelen geoogst. Dit type aardappelen is een Nederlandse innovatie.
De zout-resistente aardappels zijn in december gepoot op zoute grond van 8 of meer dS/m (deci Siemens per meter als eenheid voor zoutgehalte).
Ter vergelijking: leidingwater heeft 0,5 dS/M en over het algemeen wordt aangenomen dat aardappelteelt in grond met een zoutgehalte van meer dan 1,7 dS/m niet goed mogelijk is.
Maar in Pakistan lukte het dankzij een nieuwe type aardappel van het Nederlandse bedrijf Salt Farm Texel toch. Dat werkte samen met Pakistaanse bedrijven en onderzoeksinstituten om de teelt mogelijk te maken.
Onmogelijk
De oogst lag rond zo'n 20 ton per hectare. De Nederlandse ambassadeur in Pakistan, Marcel de Vink, was bij de oogst aanwezig. 'Het werd lang voor onmogelijk gehouden om aardappelen te telen in zoute omstandigheden. Maar hier laten we zien dat het kan.'
De Pakistani zien grote mogelijkheden voor deze teelt omdat het land miljoenen hectare zoute landbouwgrond kent.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (HIL) #781556
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 7R 270 (ALM) #696899
Gebruikt, P.O.A.
-

Evers 11 tands (BRU) #776608
Gebruikt, € 950
-

JOHN DEERE 4066R COMPACTTREKKER (DRO) #781277
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Vrijdag20° / 11°5 %
-
Zaterdag20° / 10°5 %
-
Zondag19° / 9°5 %













