Comité muizenschade meer dan tevreden
Het actiecomité muizenschade is meer dan tevreden over de verruimingen die staatssecretaris Sharon Dijksma (EZ) doorvoert voor boeren met muizenschade. 'Dit was het hoogst haalbare', geeft Jacob van der Wal aan.
Dijksma kwam dinsdag met een brief met een reactie van de Europese Commissie op maatregelen voor door muizenschade getroffen boeren.
Vooral de vrijstelling van de eis, dat 80 procent van het bouwplan van bedrijven die van de derogatie gebruikmaken uit grasland moet blijven bestaan, biedt mogelijkheden stelt Van der Wal. 'Er gaan heel wat boeren extra maïs verbouwen.'
Dekvruchten
Datzelfde geldt volgens de melkveehouder uit Indijk voor het twee weken langer mestuitrijden en het maximaal gebruik van dekvruchten. Van der Wal is van plan om zomergerst door zijn gras heen te zaaien.
'Het is zaak om het seizoen zolang mogelijke te verlengen zodat we zolang mogelijk gras kunnen maaien.'
Gesprek
Van der Wal had eind januari samen met andere leden van het actiecomité en LTO Nederland een gesprek met Sharon Dijksma over mogelijke verruimingen.
'Ze zei meteen dat ze geen pot met geld had. Maar dat ze zich in ging zetten om ons op andere manieren tegemoet te komen. Ze heeft zich aan haar woord gehouden. Daar hou ik van.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF8501TO schudder
2006, P.O.A.
-

Gewichtblok 600 kgTOP zwart
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 309CAI
2006, P.O.A.
-

John Deere 6155M tractor (MOL) #87815
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Weer
-
Woensdag8° / 5°15 %
-
Donderdag8° / 4°10 %
-
Vrijdag7° / 4°20 %
















