Boeren dreigen Fonterra rug toe te keren
De Nieuw-Zeelandse melkverwerker Fonterra heeft na de bekendmaking van de halfjaarcijfers te kampen met boeren die dreigen te gaan leveren aan andere melkverwerkers. Dat meldt ZuivelZicht.
Voorzitter Ian Brown van de aandeelhoudersraad van Fonterra krijgt in ieder geval wel telefoontjes van melkveehouders die vertellen dat ze teleurgesteld zijn in de melkprijs.
Dat geldt ook voor het uitgekeerde dividend, dat Fonterra met 5 dollarcent per geleverde kilo milksolids naar beneden bijstelde.
Waarschuwing
Brown bevestigt dat de boeren hem vertellen dat ze weggaan, maar hij interpreteert die opmerkingen meer als een waarschuwing aan het adres van Fonterra. 'Ze zullen waarschijnlijk niet weggaan, maar ze zijn wel verdomd teleurgesteld.'
En de melkveehouders willen antwoorden, weet hij. Fonterra maakte vorige maand bekend dat melkprijs dit seizoen uitkomt op 4,70 Nieuw-Zeelandse dollars per kilo milksolids. Het dividend komt uit op 20 tot 30 cent per geleverde kilo milksolids.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

781
Gebruikt, € 4.000
-

Fendt 314 Vario 314 Gen4 Power Set1
2024, P.O.A.
-

Lemken Juwel 8 iV 4 schaar ploeg (ZAN) #517314
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland T6070 trekker Range Command (HAE) #777030
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Donderdag5° / 1°75 %
-
Vrijdag4° / 1°80 %
-
Zaterdag3° / -1°75 %












