Verbod ingrepen pluimvee ook voor import
Het verbod op het behandelen van de snavels gaat per 1 september 2018 in voor alle kippen en kalkoenen. Ook dieren die worden geïmporteerd, moeten hieraan voldoen.
Dat laat het ministerie van EZ weten. Dit geldt ook voor het weghalen van een deel van de achterste teen bij hanen in de vleesvermeerdering, wat per 1 september 2021 wordt verboden.
Staatssecretaris Sharon Dijksma van Economische Zaken wil ook het houden van kippen en kalkoenen voor productie verbieden, wanneer bij deze dieren een verboden ingreep is verricht.
Zo mogen pluimveehouders ook geen dieren houden waarbij deze ingrepen in het buitenland zijn verricht.
Dijksma meldt verder aan de Tweede Kamer dat een ontwerp-AMvB in Europa rond dit standpunt de notificatieprocedure heeft doorlopen, waarbij geen bezwaren van andere lidstaten zijn binnengekomen. Nu gaat deze AMvB voor advies naar de afdeling Advies van de Raad van State.
Onderzoek sector
Verder meldt de staatssecretaris dat de sector onderzoek en praktijkproeven om op een verantwoorde manier pluimvee te kunnen houden zonder snavelbehandeling bij leghennen en zonder het verwijderen van de achterste tenen van hanen in de vleesvermeerdering-sector.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Cappon onbekend
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X380 ZITMAAIER - 48A MAAIDEK (ZUI) #692960
Gebruikt, € 8.338
-

Kuhn GF 10803
Gebruikt, P.O.A.
-

Holaras Jumbo HK kuilverdeler
2024, P.O.A.
Vacatures
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Maandag5° / -3°5 %
-
Dinsdag6° / 2°5 %
-
Woensdag7° / 2°30 %












