'Benut eigen afzet blaarkop'
De eigen afzet van producten van de blaarkop is belangrijk om de meerwaarde goed te benutten. Dat stelde bestuurslid Zwanet Faber van de Blaarkopstichting tijdens de Blaarkopstudiedag.
'Veehouders hebben met blaarkoppen een lagere melkproductie dan met HF, maar meer en beter vlees', stelt Faber. 'Door zelf producten te verkopen kunnen veehouders meerwaarde genereren. Men is vaak bereid om meer te betalen voor iets dat zeldzaam is. Dat kunnen veehouders nog beter benutten.'
Jan Wieringa van zuivelboerderij Veld en Beek in Doorwerth, waar de studiedag werd gehouden, noemt de goede vruchtbaarheid en het goede eiwitgehalte in de melk als voordelen van het ras. Het eiwitpercentage ligt rond 3,60 procent.
Wieringa geeft aan dat melkveehouders blaarkoppen toepassen om dieren weer drachtig te krijgen. Het aantal inseminaties neemt volgens hem jaarlijks toe met 15 à 20 procent.
· Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kverneland EG 100-300 (MAA) #690745
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (LIE) #781580
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 7600 (ZIJ) #696750
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn Gf 10812 T
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Medewerker bedrijfsplannen en subsidies
EVO Kompas - Oirschot
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Weer
-
Donderdag18° / 13°90 %
-
Vrijdag18° / 11°65 %
-
Zaterdag20° / 9°35 %















