'Benut eigen afzet blaarkop'

De eigen afzet van producten van de blaarkop is belangrijk om de meerwaarde goed te benutten. Dat stelde bestuurslid Zwanet Faber van de Blaarkopstichting tijdens de Blaarkopstudiedag.

Volgens Zwanet Faber kunnen veehouders hun blaarkoppen beter vermarkten.

Foto: Nieuwe Oogst
© Nieuwe Oogst

'Veehouders hebben met blaarkoppen een lagere melkproductie dan met HF, maar meer en beter vlees', stelt Faber. 'Door zelf producten te verkopen kunnen veehouders meerwaarde genereren. Men is vaak bereid om meer te betalen voor iets dat zeldzaam is. Dat kunnen veehouders nog beter benutten.'

Jan Wieringa van zuivelboerderij Veld en Beek in Doorwerth, waar de studiedag werd gehouden, noemt de goede vruchtbaarheid en het goede eiwitgehalte in de melk als voordelen van het ras. Het eiwitpercentage ligt rond 3,60 procent.

Wieringa geeft aan dat melkveehouders blaarkoppen toepassen om dieren weer drachtig te krijgen. Het aantal inseminaties neemt volgens hem jaarlijks toe met 15 à 20 procent.

· Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst

Lees ook

Marktprijzen

Meer marktprijzen

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

  • Zondag
    14° / 4°
    55 %
  • Maandag
    13° / 2°
    35 %
  • Dinsdag
    15° / 1°
    10 %
Meer weer