Avebe bouwt nieuwe fabriek voor eiwit
Drents gedeputeerde Henk van de Boer heeft in Gasselternijveen het startsein gegeven voor de bouw van een nieuwe Inline Protastar fabriek van Avebe.
Protastar is een hoogwaardig eiwit bestemd voor diervoeding, dat wordt gewonnen uit zetmeelaardappelen. De totaalinvestering bedraagt rond de 8,5 miljoen euro.
Doordat de nieuwe fabriek twee productielocaties samenvoegt, wordt een aanzienlijke energiebesparing gerealiseerd. Provincie en rijksoverheid ondersteunen het project met een Drentse Green Deal van 1,5 miljoen euro.
Reductie
Met de investering wordt een indroogstap uitgespaard die overeenkomt met een reductie van 10.000 ton CO2 per jaar. De totale CO2-uitstoot van Avebe wordt daarmee met 10 procent teruggebracht. Dit komt overeen met ongeveer 1.250 huishoudens.
Daarnaast vermindert het aantal transportkilometers met 40.000 per jaar.
Verdere bewerking
De productie van Protastar vindt nu nog plaats in de Avebe-fabriek in Foxhol. Het standaardeiwit wordt daarvoor eerst in Gasselternijveen ingedroogd en naar Foxhol getransporteerd voor verdere bewerking tot een hoogwaardige variant.
In de nieuwe fabriek vindt het gehele proces straks op één locatie plaats.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (ZUI) #781588
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X948 COMPACTTREKKER 54" AUTO CONNECT (LIE) #781642
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH MAXXUM 150CVX
Gebruikt, P.O.A.
-

Fella TLKC 3160 achtermaaier
2015, € 11.750
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zondag20° / 13°0 %
-
Maandag22° / 12°5 %
-
Dinsdag22° / 12°5 %












