Nieuwe methode tegen muizenplaag
Peter Verhart uit Montfoort introduceert een nieuwe methode gepresenteerd om muizen te bestrijden. Hij maakt daarbij gebruik van een sleepdoek en CO2.
Tijdens de behandeling op het veld wordt vanuit een giertank die het sleepdoek voorttrekt continu CO2 onder het zeil gepompt. Een tweede platte wagen die ernaast rijdt, zorgt voor de aanvoer van CO2.
Het gas laat het zeil opbollen en creëert daardoor een soort hovercraft-effect, waardoor de constructie gemakkelijk voort te trekken is. Het geheel rijdt met een snelheid van ongeveer 1,5 kilometer per uur over het land en dat is voldoende om alle muizen die zich hieronder bevinden te vergassen.
Ontheffing
Met deze nieuwe techniek hoopt Verhart een oplossing te kunnen bieden voor de enorme plaag. Speciaal voor deze toepassing vroeg Verhart ontheffing aan het ministerie van Infrastructuur en Milieu om de techniek van het vergassen op deze manier te mogen gebruiken.
Verhart kreeg de ontheffing omdat de methode zeker in de openlucht verder niet gevaarlijk is. Dat meldt Grondig.com, vakblad voor specialisten in groen, grond en infra.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF8501MH schudder
2008, P.O.A.
-

Pottinger schudder HIT 17160HT
2024, P.O.A.
-

Valtra N174D trekker
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER MY 2026 (HAE) #777336
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Onderzoeker Melkveehouderij
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Voorzitter van de landelijke vakgroep Vleesveehouderij
LTO Nederland - NL
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Weer
-
Donderdag26° / 15°0 %
-
Vrijdag27° / 15°5 %
-
Zaterdag29° / 15°0 %















