Friese lening voor muizenschade
Provincie Fryslân komt met een lening voor boeren met muizenschade. Dat maakte gedeputeerde Johannes Kramer vanmorgen op het provinciehuis in Leeuwarden bekend.
De mogelijkheid voor financiële ondersteuning betreft een laagrentende of renteloze lening met een maximum van 75.000 euro en een looptijd van vijf jaar. Of een lening van maximaal 37.500 euro met een looptijd van tien jaar.
Langlopende lening
Daarnaast kijkt de provincie naar een andere optie. Deze is nog onzeker omdat de Europese Commissie hiervoor toestemming moet geven. Het betreft een langlopende regeling tegen 3,5 procent rente, die in 25 jaar moet worden afgelost.
Tien jaar hiervan is aflossingvrij. Bij deze kredietmogelijkheid kan maximaal 80 procent van de schade worden vergoed.
'Deze lening heeft een hogere rente dan bij banken, maar banken werken veelal niet met een aflossingsvrije periode', aldus Kramer.
Reguliere bank
Boeren die voor de leningen in aanmerking komen, zijn ondernemers die niet meer via de reguliere kanalen als de bank kunnen lenen, gaf Kramer aan. ‘Door de muizenschade moet geen enkele boer verzuipen. Er zijn geen andere mogelijkheden voor schadevergoeding uit fondsen, zoals het Faunafonds.’
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor, compact 1026R met frontlader (HA) #27531
Gebruikt, P.O.A.
-
Cappon UNV3
1996, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (WD) #27417
Gebruikt, P.O.A.
-
Massey Ferguson MF 7724-S
2019, P.O.A.
Vacatures
Adviseur Land-, tuinbouw & visserij
Gemeente Noardeast-Fryslân - Dokkum, Noardeast-Fryslân
VAKANTIEBAAN Administratief medewerker
LTO Arbeidskracht - 's-Hertogenbosch, Nederland
Verkoopadviseur Zeugen- & Biggenvoeders
Rothkötter Mischfutterwerk GmbH - NL
Weer
-
Maandag10° / -2°0 %
-
Dinsdag9° / -2°10 %
-
Woensdag10° / -1°10 %