Dijksma: nog onbenutte exportkansen
De Nederlandse agrosector heeft nog een aanzienlijk onbenut exportpotentieel. Dat schrijft staatssecretaris Sharon Dijksma in een brief aan de Tweede Kamer.
Op de belangrijke nabije afzetmarkten als Duitsland en Verenigd Koninkrijk is meer afzet te realiseren, schrijft Dijksma. Consumenten en inkopers moeten zich dan wel meer bewust worden van de goede kwaliteit en het brede assortiment dat Nederland te bieden heeft.
De overheid werkt samen met het bedrijfsleven om de positionering van de Nederlandse agrarische sector in het buitenland te verbeteren.
Zo is Zuid-Duitsland een speerpunt in de bevordering van de Nederlandse agrarische export in Europa.
Versterken
Dijksma laat weten verschillende activiteiten te ondernemen om de exportpositie van de Nederlandse agrosector te versterken. Het afbreken van veterinaire en fytosanitaire handelsbelemmeringen zijn daar een belangrijk onderdeel van.
Nederland heeft een sterke exportpositie maar die is niet vanzelfsprekend, schrijft Dijksma. 'De Russische boycot en de uitbraak van vogelgriep laten zien hoe exportmarkten ineens kunnen verdwijnen.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt 313 Vario S4 Profi Marge !!!
2017, P.O.A.
-

JOHN DEERE 1026R COMPACTTREKKER (WOL) #781316
Gebruikt, P.O.A.
-

KUHN VARI-MASTER PLOEG (REU) #28242
Gebruikt, € 42.500
-

John Deere 6R 185 (SMI) #708920
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Woensdag9° / 4°5 %
-
Donderdag8° / 2°0 %
-
Vrijdag8° / 2°0 %














