Stroeve proef oneerlijke handelspraktijken
De proef met een 'gedragscode voor eerlijke handelspraktijken' verloopt moeizaam, al worden wel kleine stappen vooruit gezet. Dat melden LTO Nederland, CBL (supermarkten) en FNLI (levensmiddelenhandel).
Supermarkten schrijven zich massaal in, maar de belangstelling vanuit het agrarische bedrijfsleven is nog beperkt. 'Benut deze proef, want eerlijk zakendoen wordt hiermee bevorderd', geven de drie organisaties achter het initiatief aan.
Belangstellende partijen werden dinsdag bijgepraat over het verloop van de proef. Doel van de vrijwillige proef, die tot en met september 2015 loopt, is oneerlijke handelspraktijken uit te bannen.
Klachtenbehandeling
In een reeks Europese Unie-lidstaten zijn vorig jaar in het kader van de proef 39 klachten aangemeld. In Nederland zijn op dit moment geen klachten in behandeling, geven LTO Nederland, CBL en FNLI aan.
De registratie vanuit de Nederlandse agrosector beperkt zich vooralsnog tot Fruitmasters, Nedato (aardappelhandel) en Royal FrieslandCampina (intentieverklaring).
Kat uit de boom kijken
Nederlandse coöperaties, telersverenigingen en producentenorganisaties kijken wat betreft de gedragscode vooralsnog de kat uit de boom.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Stoll 6 elements schudder 6M85
Gebruikt, P.O.A.
-

Allis chalmers D-270
1956, P.O.A.
-

Pottinger Jumbo 8010L
2016, P.O.A.
-

Deutz Fahr 6185 TTV (STE) #779278
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Zondag14° / 4°55 %
-
Maandag13° / 2°35 %
-
Dinsdag15° / 1°10 %












