Extra weidegang plus emissie en inkomen
Extra weidegang leidt tot minder ammoniakemissie, stelt Proeftuin Natura 2000 Overijssel. Dit heeft tevens een positief effect op het arbeidsinkomen van de melkveehouder.
Proeftuin Natura 2000 Overijssel heeft dit voor een modelbedrijf doorgerekend. In de berekeningen was de minimale weidegang 720 uur (6 uur/dag x 120 dagen) en de maximale weidegang 3.600 uur (20 uur/dag x 180 dagen).
De totale vermindering van de bedrijfsemissie is omgerekend naar een emissievermindering per extra uur weidegang van één koe. Dat bleek 3,3 gram ammoniak te zijn.
Arbeidsinkomen
Ook op het arbeidsinkomen heeft extra weidegang een positief effect, tot 1 euro stijging per 100 kilo melk.
Het modelbedrijf in de berekening bestond uit 45 hectare grond, tachtig melkkoeien met een totale melkproductie van 680.000 kilo melk, 8500 kilo melk per koe per jaar.
Bijvoeding
Belangrijke aanname bij de berekeningen is dat de hoeveelheid bijvoeding is afgestemd op de hoeveelheid weidegang per dag.
De koeien gaan niet met een volle maag de wei in, maar krijgen bijgevoerd wat ze niet hebben kunnen opnemen tijdens de weidegang. Tijdens de weidegang vindt dus daadwerkelijk grasopname plaats.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 6 155M TREKKER (AKK) #90164
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (KOU) #692304
Gebruikt, € 3.950
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER (STE) #691830
Gebruikt, € 3.289
-

MERCEDES-BENZ MB TRAC 800
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Woensdag2° / -1°5 %
-
Donderdag0° / -4°5 %
-
Vrijdag2° / -4°10 %










