EFSA waarschuwt: risico's rauwe melk
Het Wetenschappelijk Comité van de Europese Voedselautoriteit EFSA waarschuwt voor consumptie van rauwe melk. Die kan bacteriën als campylobacter, listeria, salmonella en E. coli bevatten.
Ouderen, kinderen of zwangere vrouwen wordt daarom aangeraden rauwe melk altijd eerst te koken, geeft het Vlaams infocentrum land- en tuinbouw (Vilt) aan.
Hoewel de consumptie van rauwe melk marginaal is, neemt de belangstelling bij Europese consumenten wel eens toe door de veronderstelde gezondheidsvoordelen.
Gezondheidsvoordelen
EFSA ontkent die gezondheidsvoordelen en benadrukt daarentegen de gezondheidsrisico’s. Rauwe melk kan bacteriën bevatten die voedselinfecties kunnen veroorzaken.
De voedselautoriteit kan niet precies bepalen in hoeverre rauwe melk een gezondheidsrisico vormt. Door een gebrek aan data is het onduidelijk om hoeveel ziektegevallen het per jaar gaat, geeft Vilt aan.
Uitbraken
In ieder geval zijn er in de Europese Unie tussen 2007 en 2013 in totaal 27 uitbraken van ziekten gemeld die aan de consumptie van rauwe melk werden gerelateerd.
Onder de huidige Europese wetgeving is verkoop van rauwe melk niet verboden. Wel kunnen de individuele lidstaten de verkoop verbieden dan wel aan bepaalde voorwaarden verbinden, meldt Vilt.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X147R ZITMAAIER (ZUI) #692965
Gebruikt, € 5.168
-

John Deere 5075E trekker 12/12 (HIL) #780325
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE Z545R ZEROTURN 48" (SOM) #692978
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 150 trekker (KOU) #688016
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Dinsdag15° / 6°25 %
-
Woensdag16° / 4°0 %
-
Donderdag16° / 3°0 %












