Toch opknapbeurt voor Twentekanaal
Drie jaar eerder dan gepland, krijgt de zijtak van het Twentekanaal naar Almelo al in 2015 een afdekkende kleilaag op de bodem. De kwelreducerende kleilaag komt in de zijtak van het Twentekanaal naar Almelo, het gebied tussen de A1 en de A35.
Rijkswaterstaat en waterschap Vechtstromen gaan daarmee de problemen met kwelwater in de omgeving van het kanaal oplossen. Boeren rond de zijtak hebben sinds het uitbaggeren van het Twentekanaal last van kwel.
Bij het baggeren in 2010 is de bodem van het kanaal lekgeraakt. Daardoor kwelde brak water op in de perceelsloten, wat voorheen nooit het geval was.
Maatwerk
Aanvankelijk leek de oplossing van probleem te liggen bij maatwerk: sloten zouden vaker worden schoongemaakt en er zou drainage worden aangelegd. Ook kregen boeren de toezegging dat ze schade konden verhalen.
Pas met de verruiming van het Twentekanaal in 2017-2018 zou het lek in het kanaal dan definitief worden gedicht. Maar nu is er een nieuwe en vooral betaalbare techniek gevonden om binnenkort al een nieuwe kleilaag in het kanaal te leggen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

New Holland T7.170 (OLD) #781893
Gebruikt, P.O.A.
-

Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (BEN) #781548
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH MXU 125 PRO
2005, P.O.A.
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zaterdag21° / 15°5 %
-
Zondag20° / 13°5 %
-
Maandag22° / 12°0 %













