Jojo-effect heeft weinig invloed op fruitvlieg
Fruitvliegen leven door een jojo-dieet korter maar dat lijkt lang niet zo slecht te zijn als een continu dieet met te weinig voedsel.
Na afvallen weer aankomen is meestal ongewenst, maar hoe slecht is jojoën eigenlijk voor je gezondheid?
Wetenschappers van de Universiteit Leiden en Wageningen University onderzochten de invloed van voeding op de levensduur van fruitvliegen.
Ongezonder
De wetenschappers vergeleken vliegen op een jojo-dieet met vliegen die continu veel of weinig voedsel kregen.
Uit het onderzoek blijkt dat fruitvliegen zich snel aanpassen aan een nieuw dieet. Vliegen zijn ongezonder als ze als jonge volwassen te weinig voedsel krijgen.
Uit de experimenten kwam naar voren dat vliegen die veel voedsel aten gemiddeld 61 dagen oud werden, die te weinig aten 49 dagen en jojo-vliegen 60 dagen.
Mens en vlieg
Over het algemeen leven mensen korter wanneer ze meer of energierijker voedsel eten. De reactie van de fruitvliegen op voedsel is wat betreft levensduur dus anders dan bij mensen.
De fruitvliegen namen bij meer voedsel echter wel in gewicht toe, net als de meeste mensen.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Lemken Juwel 8V N100 wentelploeg (ZUI) #779395
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6130R trekker (HAE) #64686
Gebruikt, P.O.A.
-

Krone Krone KW 8.80/8 schudder
2004, € 4.250
-

New Holland T7.170 (OLD) #781893
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Woensdag26° / 18°0 %
-
Donderdag22° / 15°10 %
-
Vrijdag22° / 14°55 %











