Leerlingen krijgen geen schoolfruit meer
Ruim 350.000 leerlingen in het basis- en voortgezet onderwijs krijgen vanaf vandaag geen schoolfruit meer.
De zes leveranciers, die samen wekelijks ruim een miljoen stuks zouden leveren, zeggen dat de Europese subsidieregeling niet goed uitvoerbaar is.
Dat meldt de Volkskrant. De eisen die de Europese Unie (EU) en de Nederlandse overheid stellen, zouden volgens de leveranciers te riskant zijn om nog aan scholen te leveren.
Voorfinancieren
'We moeten alles zelf voorfinancieren, terwijl we door een aantal lastige voorwaarden niet weten of we uiteindelijk wel de volledige subsidie zullen krijgen', zegt directeur Peter de Boer van leverancier Schoolfruit.nu.
De EU wil dat er verschillende soorten fruit worden geleverd. 'Maar soms krijg je de prijs van het duurste fruit niet helemaal vergoed', aldus De Boer.
Subsidie
Het leveren van fruit stopt op het moment dat de Europese Commissie het schoolfruitprogramma flink heeft uitgebreid. Voor de gehele EU is 150 miljoen euro subsidie beschikbaar gemaakt. Nederland krijgt daarvan 5,2 miljoen euro.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF17003T NIEUW
Gebruikt, P.O.A.
-

Toro Z-Master 4000
2022, P.O.A.
-

Kuhn FC280F Frontmaaier
1999, P.O.A.
-

Fella TLKC 3160 achtermaaier
2015, € 11.750
Vacatures
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Woensdag18° / 4°0 %
-
Donderdag18° / 7°85 %
-
Vrijdag15° / 5°40 %













