De termijn van tien weken voor vanggewassen is niet alleen vastgesteld vanwege landbouwkundige overwegingen, maar ook om bescherming te bieden aan fauna op percelen bouwland. Dit antwoordt RVO op vragen van akkerbouwers waarom het niet mogelijk is flexibel om te gaan met de tienwekeneis voor vanggewassen.
‘Bescherming aan fauna is nadrukkelijk meegenomen in het besluit van de Tweede Kamer om vanggewassen toe staan als vergroeningsmaatregel’, meldt een woordvoerder van RVO.
Europese wetgeving schrijft verder voor dat een vanggewas moet bestaan uit een mengsel van ten minste twee plantensoorten. Er zijn geen Europese regels voor de mengselverhoudingen tussen de plantensoorten. ‘Voor Nederland is gekozen om alleen gecertificeerde zaadmengsels toe te staan’, aldus RVO.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Claas trommelmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 728 Gen7 Power-Plus Setting 2
2024, P.O.A.
-

Krone Krone KW 8.80/8 schudder
2004, € 4.250
-

Pottinger Jumbo 8010L
2016, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Woensdag26° / 18°0 %
-
Donderdag22° / 15°10 %
-
Vrijdag22° / 14°55 %













