Eerste roundhouse rundveestal klaar (video)
Biologische melkveehouder Albert Blommestijn uit De Kwakel heeft een roundhouse laten bouwen, een stal met veel aandacht voor dierenwelzijn. Het is de eerste stal van dit type in Nederland.

Begin juni werd de stal in gebruik genomen. Blommestijn heeft een bedrijf met 33 melkkoeien, 17 stuks jongvee en 28 hectare land. Daarnaast heeft hij een recreatietak.
Dierenwelzijn
Een roundhouse stal kenmerkt zich door eenvoud, complete vrijloop ventilatie en het principe van de familiekudde. In dit stalconcept vormt dierenwelzijn één van de hoofdlijnen.
De nieuwe stal kon mede worden gerealiseerd door een subsidie van 133.579 euro van provincie Noord-Holland in het kader van de Uitvoeringsregeling Biologische landbouw Noord-Holland 2011.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Fendt 309 CA
1998, P.O.A.
-
JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (MID) #692919
Gebruikt, € 5.644
-
JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (MOL) #692688
Gebruikt, € 3.950
-
JOHN DEERE X167 ZITMAAIER (BEN) #692697
Gebruikt, € 5.247
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Dinsdag22° / 13°20 %
-
Woensdag21° / 15°70 %
-
Donderdag21° / 15°40 %