Maatregelen vanwege hoogwater
De waterschappen langs de Nederlandse kust bereiden zich voor op het hoge water.
Door de combinatie van storm en springtij wordt erg hoog water verwacht in de nacht van dinsdag op woensdag en woensdagochtend.
In Delfzijl wordt een waterstand verwacht die ruim 2,5 meter hoger is dan gebruikelijk. Daarom zullen de dijkdoorgangen bij Delfzijl dichtgaan, zo lieten waterschappen Noorderzijlvest en Hunze en Aa's (beide Groningen) weten.
Ze verwachten ook dat woensdagochtend dijkbewaking nodig is. In Friesland worden sluizen gesloten, terwijl andere juist afwateren om de waterstand te verlagen.
Maatregelen Texel
Waterschap Hollands Noorderkwartier (Noord-Holland) neemt vooral op Texel maatregelen. Zo zal een weg worden afgesloten wegens verwachte wateroverlast en er worden voorbereidingen getroffen om 10 gemalen dicht te doen. Waarschijnlijk zal ook de dijkdoorgang bij Den Oever dicht gaan. Er zijn extra mensen paraat voor patrouilles.
Nederland
In de rest van Nederland zijn maatregelen vooralsnog niet nodig. Zo geven waterschap Rijnland, waterschap Amstel, Gooi en Vecht en waterschap Scheldestromen alleen aan dat ze extra alert zijn, maar dat bijvoorbeeld dijkbewaking vermoedelijk niet nodig is.
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Pottinger schudder 8 elements HIT910
2008, P.O.A.
-
(BIE) #26178
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere 6195M met fronthef pto (HAE) #693828
Gebruikt, P.O.A.
-
Kverneland Enduro 3000 (HAE) #145290
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Vrijdag26° / 13°5 %
-
Zaterdag26° / 15°95 %
-
Zondag18° / 15°40 %