'Natuur in Nederland herstelt voorzichtig'
De natuur in Nederland laat sinds 1990 een voorzichtig herstel zien. Dat blijkt uit het tweejaarlijkse Living Planet Report 2014 dat het Wereld Natuur Fonds (WNF) vandaag wereldwijd publiceert.
De dierpopulaties in ons land zijn de afgelopen 25 jaar met gemiddeld ruim 20 procent toegenomen.
Het gaat dan om met name zoogdieren, vogels en reptielen. De lepelaar, de grauwe kiekendief en de kerkuil maken sinds 1990 een comeback dankzij investeringen in natuurbescherming.
Weidevogels
Met weidevogels in Nederland gaat het nog wel slecht; de situatie van de grutto is volgens het WNF zelfs alarmerend.
Voor het eerst is er een Nederlandse Living Planet Index uitgerekend als onderdeel van het rapport over de gezondheidstoestand van de aarde.
Herstellen
Het voorzichtige herstel in Nederland duidt er volgens het WNF op dat ook op plekken waar al veel natuur is verdwenen mogelijkheden zijn om de soortenrijkdom te herstellen.
Wereldwijd zijn de populaties wilde dieren de afgelopen veertig jaar met gemiddeld 52 procent afgenomen, vooral door vernietiging van het leefgebied, jacht, stroperij en overbevissing.
Zoetwaterdieren
Zoetwaterdieren staan het meest onder druk, geeft WNF aan. In meren, moerassen en rivieren zijn de populaties vissen, reptielen en amfibieën met 76 procent gedaald.
Vooral in Latijns-Amerika en Zuidoost-Azië neemt het verlies aan biodiversiteit volgens het WNF dramatische vormen aan.
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6145R (WD) #31148
Gebruikt, P.O.A.
-
Vicon Schudder FANEX 1564 (ZOB) #25969
Gebruikt, € 33.000
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X147R (LH) #60816
Gebruikt, P.O.A.
-
T7.220 Auto Command CVT
Gebruikt, € 45.000
Vacatures
Accountmanager Binnendienst
AgriPers - Wageningen
Proefveldmedewerk(st)er
Corteva agrisciences - NL
Weer
-
Dinsdag3° / 0°10 %
-
Woensdag5° / -1°50 %
-
Donderdag7° / 2°70 %