Bijna 19 miljoen ton suiker in EU
De lidstaten van de Europese Unie oogsten dit jaar een recordhoeveelheid van bijna 19 miljoen ton suiker.
Deze productie is ongeveer 13 procent meer dan vorig jaar. Het areaal in de EU steeg met ruim 3 procent tot 1,56 miljoen hectare.
Naast de areaaluitbreiding is de hoge productie een gevolg van de uitstekende groeiomstandigheden in vrijwel heel Europa.
Belangrijke landen
Grote stijgers voor wat betreft de suikeropbrengsten zijn belangrijke productielanden als Duitsland met bijna 30 procent, Frankrijk met 25 procent en Nederland met zo'n 20 procent.
In Duitsland nam afgelopen jaar ook het areaal toe met meer dan 20.000 hectare, tot in totaal 357.000 hectare. Franse bietentelers zaaiden ongeveer 10.000 hectare meer suikerbieten afgelopen seizoen. Het Franse areaal komt daarmee op 372.000 hectare.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 6230 TRACTOR (OLD) #706375
Gebruikt, P.O.A.
-

PZ CM135 trommelmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 155 trekker (HEN) #27195
Gebruikt, € 129.500
-

Case IH PUMA 165MC
2019, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Dinsdag33° / 19°15 %
-
Woensdag26° / 18°0 %
-
Donderdag22° / 15°10 %













