Hennepvluchten effectief controlemiddel
De afgelopen weken heeft de politie vanuit de lucht volop gecontroleerd op de aanwezigheid van hennepplanten tussen de maïs. De controles lopen bijna ten einde en de eerste resultaten worden over een paar weken verwacht.
'De hennepvluchten zijn een goed, effectief controlemiddel', zegt Cécile van Herten, LLTB-medewerker regionale belangenbehartiging, vooruitlopen daarop. 'Ik heb het zelf mogen ervaren, want afgelopen week ben ik mee geweest met een van de vluchten.'
Een perceel wordt vanuit alle hoeken aangevlogen, want je ziet niet vanuit elke kant of er wel of geen hennep tussen de maïs staat. 'Daarom is het noodzakelijk een perceel heel aandachtig te bestuderen.’
Honderden
Tijdens de controlevluchten werd tot nu toe elke keer hennep aangetroffen tussen de maïs. Het verschilt van 25 planten tot enkele honderden.
Er zijn aparte ruimdagen waarop de politie meerdere percelen in een bepaald gebied ruimt. Maar ook tussendoor wordt hennep verwijderd.
· Lees meer hierover zaterdag in Nieuwe Oogst, editie Zuid.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Frontgewicht 1050KG
Gebruikt, P.O.A.
-

Vicon Extra 332XF frontschijvenmaaier
2016, P.O.A.
-

Grasshopper 524V42 Zeroturn
2020, P.O.A.
-

Kuhn GF 8700
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Woensdag17° / 7°0 %
-
Donderdag14° / 8°20 %
-
Vrijdag13° / 9°65 %













