'Vergroten markt vezelgewassen is nodig'
De markt voor vezels van vlas en hennep is zo klein aan het worden, dat het wegvallen van één ketenpartij al een bedreiging kan vormen voor vele andere partijen in deze industrie.
In het rapport 'Markets for fibre crops in EU and China' analyseerden wetenschappers van Wageningen UR wat de kansen en bedreigingen zijn van de internationale markt voor vezelgewassen.
Deze gewassen zijn een belangrijke bron voor onder meer de textielindustrie en vormen een duurzaam alternatief voor synthetische vezels.
Rendabel houden
Europa en China hebben elkaar nodig om de teelt van vezelgewassen als vlas en hennep economisch rendabel te houden, stellen Europese en Chinese onderzoekers, die samenwerken in het project FIBRA.
Door mechanisatie van de teelt, oogst en bewerking zijn Europese vlas- en hennepvezels van zeer hoge kwaliteit.
Chinese telers van traditionele vezelgewassen als hennep, kenaf en ramie doen nog bijna alles handmatig, verliezen de concurrentie met Europese producenten en houden ermee op.
Textielindustrie
Tegelijkertijd is de textielindustrie, de belangrijkste verwerker van deze vezels, goeddeels verdwenen uit Europa en juist verhuisd naar China, waar de lonen lager zijn.
Verschillende van elkaar afhankelijke schakels in de keten bevinden zich daarmee ver uiteen, wat een soepele handelsketen in de weg staat.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kverneland LB 100-200 4 schaar (HAE) #145326
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (WOL) #692271
Gebruikt, € 5.313
-

JOHN DEERE X167 ZITMAAIER (HIL) #692702
Gebruikt, € 5.247
-

JOHN DEERE 2032R COMPACTTREKKER (HEN) #696233
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Vrijdag11° / 7°30 %
-
Zaterdag10° / 7°20 %
-
Zondag9° / 6°5 %











