CZAV: mindere kwaliteit laatste tarwe
Volgens coöperatie CZAV heeft de kwaliteit van het graan dat binnenkomt vanaf vorige week te lijden van het wisselvallige weer tijdens de oogst.
In een bericht op de eigen website meldt CZAV dat de hectolitergewichten en valgetallen van de later geoogste percelen wintertarwe en zomertarwe tegenvallen.
Partijen met een hectolitergewicht van lager dan 75 kilo zijn niet meer geschikt voor maal- en baktarwe. Van deze partijen ligt ook het valgetal vaak beneden de norm van de bakwaardigheid.
Korting
Als het hectolitergewicht lager is dan 72 kilo dan rekent CZAV voor de voertarwe een korting van 1 euro per ton per hectoliterpunt met een maximale korting van 10 euro per ton. De voorschotprijzen van CZAV blijven ongewijzigd.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lemken Ploeg Juwel 8 (MM) #29138
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland Tractor T5.95 (MG) #145089
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (WCH) #692179
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z545R (BV) #692157
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %