Rusland weert Roemeens rundvlees en vee
Rusland laat vanaf woensdag geen rundvlees en vee uit Roemenië meer toe.
Dat heeft de Russische versie van de Voedsel- en Warenautoriteit bekendgemaakt. Volgens Moskou gebeurt dat vanwege een uitbraak van BSE in Roemenië.
Vorige week sloot Rusland de grenzen voor groente en fruit uit Polen. Rusland weert ook soja, sojameel, zonnebloempitten en vruchtensap uit Oekraïne.
Voedselveiligheid
In alle gevallen gebeurt dat volgens Moskou met het oog op voedselveiligheid, en niet, zoals in Europa ook wordt gedacht, vanwege de Europese sancties tegen Rusland wegens diens rol in de crisis in Oekraïne.
In de afgelopen dagen meldde Rusland problemen met melkpoeder uit Letland, met kippenvlees en kalfsvlees uit de Verenigde Staten, met kaas uit Oekraïne en met rundvlees uit Canada en Spanje. Nederland blijft vooralsnog buiten schot.
ANP
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Pöttinger HIT 910NZ schudder
2013, P.O.A.
-

Gewichtblok 900 kgTOP zwart
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 7R 270 () #696899
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (REU) #777371
Gebruikt, € 3.395
Vacatures
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Vrijdag24° / 8°0 %
-
Zaterdag23° / 11°75 %
-
Zondag18° / 12°85 %














