Voor de invulling van de vergroening zijn verschillende mogelijkheden. Boeren kunnen kiezen voor een pakket waarin akkerranden worden beheerd. De akkerranden moeten minimaal 30 procent van de oppervlakte uitmaken. Het overige mag worden aangevuld met aangrenzende sloten, vanggewas en eiwithoudend gewas. Bepaalde landschaps-elementen mogen ook worden meegeteld.
En zijn ook andere mogelijkheden. Zo mogen boeren hun ecologisch focusgebied (EFA) ook invullen met onbeheerde akkerranden waarvoor geen beheereisen gelden of door stikstofgewassen te telen. Ze kunnen hierbij kiezen uit de volgende stikstofbindende gewassen: luzerne, rode klaver, esparcette, rolklaver, lupine en veldbonen.
De teelt van eiwitgewassen als vergroening krijgt een lichtere weegfactor van 0,7. Dat houdt in dat als een boer volgens de 5 procent vereiste 10 hectare moet vergroenen, hij daadwerkelijk 14 hectare met eiwitgewas moet inzaaien. Voor vanggewassen is die wegingsfactor 0,3.
Tabel: Wegingsfactoren van verschillende vergroeningsopties
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X584 ZITMAAIER (BIE) #692433
Gebruikt, € 9.082
-
Pottinger Jumbo 6600 opraapwagen
2005, P.O.A.
-
JOHN DEERE X 117R ZITMAAIER (MOL) #30587
Gebruikt, € 4.148
-
John Deere John Deere 6200
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Dinsdag22° / 13°20 %
-
Woensdag21° / 15°70 %
-
Donderdag21° / 15°40 %