ING: uiensector stabieler dan voorheen
Ondanks de afhankelijkheid van cyclische invloeden voor zowel de productie als de prijsvorming acht ING de uiensector stabieler dan een aantal jaren geleden.

Dit staat te lezen in een sectorrapport van ING Economisch Bureau. Volgens de bank staat de Nederlandse uienketen er over het algemeen goed voor.
Sterke punten van de sector zijn met name de hoge opbrengsten in relatie tot de relatief lage teelt-, verwerkings- en transportkosten. Een zwakte is onbalans in de keten door de weersafhankelijkheid.
Nieuwe afzetmarkten
Kansen voor de uiensector in Nederland zijn het bereiken van nieuwe afzetmarkten en het verder ontwikkelen van teeltinnovaties. De toenemende concurrentie is een bedreiging en dat geldt ook voor kwaliteitsverlies door onder meer koprot.
Voor het nieuwe seizoen verwacht ING grote volumes door het stijgende areaal en de gunstige groeiomstandigheden. De prijzen zullen daardoor onder druk komen te staan.
Exportgroei
Het grote aanbod ziet ING als een stimulans voor exportgroei naar steeds meer afzetgebieden. Gezien de ontwikkeling van de teelt op de akkerbouwbedrijven lijken de Nederlandse uientelers uit te gaan van een positieve ontwikkeling van de afzet.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Pottinger Europrofi I
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt 203V II
1987, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X117R (HA) #692762
Gebruikt, P.O.A.
-
Valtra T234A
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag22° / 5°0 %
-
Zondag23° / 7°0 %
-
Maandag23° / 8°0 %