België labelt voedsel bezet gebied Israël
België gaat een label invoeren voor goederen afkomstig uit de nederzettingen in de door Israël bezette gebieden. Dat bericht de Vlaamse krant De Morgen dinsdag.
'Zo worden mensen bewust gemaakt van waar een product vandaan komt en kunnen ze vrij kiezen', zei minister van Economie Johan Vande Lanotte op de radio.
Aanvankelijk wilde België het label met Nederland invoeren, maar Nederland haakte af, aldus Vande Lanotte.
Fruit
Het gaat specifiek om producten als fruit, dadels en wijn die uit de bezette gebieden komen, zoals Oost-Jeruzalem, de Westelijke Jordaanoever en de Golan-hoogvlakte.
Op dit moment staat er alleen op de producten dat ze afkomstig zijn uit Israël. Daartussen wordt dus nu onderscheid gemaakt.
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Vicon Fanex 1404C schudder
2018, € 16.950
-

Case IH MAXXUM 115
2014, P.O.A.
-

Kverneland LB 100-200 4 schaar (HAE) #145326
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger Novacat 302 ED
2024, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Weer
-
Woensdag8° / 5°15 %
-
Donderdag8° / 4°10 %
-
Vrijdag7° / 4°20 %

















