‘Bestrijd of meld knolcyperus tijdig’
Productschap Akkerbouw en Productschap Tuinbouw roepen alle telers op actie te ondernemen bij de aanwezigheid van knolcyperus.
Belangrijk is dat telers knolcyperus tijdig bestrijden. Bij onvoldoende actie is volgens de productschappen melding bij de NAK gewenst.
De schappen dwingen ondernemers tot uitroeiing van de knolcyperus door het opleggen van een teeltverbod met bestrijdingsplicht. Sinds 2009 daalt het aantal teeltverboden.
In 2013 was er sprake van een toename. Dit is te verklaren door een latere kieming van knolcyperus, door de relatief koele maanden mei en juni, waardoor het onkruid deels ‘ontsnapt’ is aan de onkruidbestrijding.
Verspreiding
De belangrijkste verspreidingsroute van knolcyperus is via (tarra)grond. De knolletjes zijn vele jaren levensvatbaar en verspreiden zich door werktuigen gemakkelijk.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z515E ZEROTURN (BV) #692156
Gebruikt, € 7.123
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (HA) #692289
Gebruikt, € 3.950
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (WD) #692542
Gebruikt, € 6.966
-
International 1486
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Woensdag33° / 18°65 %
-
Donderdag22° / 15°20 %
-
Vrijdag23° / 11°15 %